Home ⁄ 2019 ⁄ Травень

У Тернополі продовжується реконструкція котельні

Вітаємо, шановне панство!

Отже, за вікном приходять та минають вибори, змінюються президенти і уряди, ламаються списи політиків щодо доленосних законів, але серед цієї симфонії турбулентності незламною брилою залишається робота Корпорації «Укратомприлад» над проектом переведення на біопаливо котельні у файному місті Тернопіль (по вулиці Купчинського, 14А)! Цей проект є міжнародним і фінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida).

Так, під керівництвом Корпорації досвідченими фахівцями на цей час завершено встановлення систем:
– автоматичного і механізованого зберігання палива (до речі, можна туристам показувати, бо обсяг резервуару – 150 м3);
– автоматизованого транспортування палива;
– очищення димових газів та золовидалення (файному місту – файну екологію);
– пневмоімпульсного очищення конвективної поверхні котла (бо ж ХХІ сторіччя).

Як завжди, візитівкою Корпорації є традиційно неухильне дотримання стандартів безпеки на об’єкті.

Проект реконструкції котельні в Тернополі є пілотним, бо ж перетворення газових котлів в біопаливні без зміни їх конструкції ще не виконувалось в Україні. Таким чином, пілотний проект стане черговим цікавим надбанням Корпорації “Укратомприлад” та на тлі державної програми скорочення газоспоживання за рахунок поновлюваних джерел енергії буде мати шанс на продовження…

Отже, на відміну від політичних новин, у нас – все за планом, то ж, слідкуйте за публікаціями на нашому сайті!

Черговий етап співпраці з європейськими партнерами

Зовсім недавно – 26 квітня, ми згадували чергову сумну дату: 33-у річницю Чорнобильської катастрофи. Третина століття … Ось уже третину століття людська цивілізація ліквідує наслідки тієї фатальної помилки!

Варто нагадати, що після аварії на Чорнобильській АЕС накопичено велику кількість радіоактивних відходів. Крім них, в зв’язку з початком робіт з розбірки сумнозвісного 4-го енергоблоку, а також виведенням з експлуатації блоків №№ 1-3, в найближчі роки очікується надходження додаткового обсягу забруднених металоконструкцій і інших матеріалів, які після дезактивації можуть бути використані повторно. З метою автоматизації процесу зі звільнення зазначеного металобрухту від регулюючого контролю під егідою Європейської Комісії реалізується проект «Створення об’єкта для звільнення матеріалів від регулюючого контролю на ЧАЕС (U4.01/11E)»

В результаті з 29 квітня по 3 травня 2019 року представники Корпорації «Укратомприлад» взяли участь у проведених у Чеській Республіці, на заводі компанії “VF as”, заводських випробуваннях основного обладнання даного проекту. У випробуваннях взяли участь представники Чорнобильської АЕС та Європейської комісії.

В ході випробувань особлива увага була приділена безпосередньо стаціонарній установці зі звільнення, а саме- FRM-03: продемонстровані її основні функції з проведення вимірювань і визначення ступеня забрудненості радіоактивних матеріалів. Також учасникам випробувань була продемонстрована робота систем безпеки установки. В цілому, випробування пройшли успішно. Наступний етап – доставка обладнання до місця установки, монтаж, пусконалагоджувальні роботи, приймальні випробування на об’єкті. Але про це – в наступних новинах. Слідкуйте за процесом!

Таким чином, не без гордості можемо констатувати, що Корпорація “Укратомприлад” зберігає членство в хоч і неформальному, але вельми престижному міжнародному клубі структур-ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи.

Show Buttons
Hide Buttons