Home ⁄ Новини ⁄ 22 жовтня 2020 р. корпорація «Укратомприлад» провела технічну нараду ключових та не ключових експертів Робочої групи проекту U4.01/14С (Усунення зауважень Рискаудит щодо СТР сховищ ТРВ 5,6,7 Київської філії ДСП «Об’єднання РАДОН»)

22 жовтня 2020 р. корпорація «Укратомприлад» провела технічну нараду ключових та не ключових експертів Робочої групи проекту U4.01/14С (Усунення зауважень Рискаудит щодо СТР сховищ ТРВ 5,6,7 Київської філії ДСП «Об’єднання РАДОН»)

В умовах майже восьмимісячного впливу пандемії коронавірусу на суспільне життя і ділову активність у всьому світі в Україні продовжується виконання міжнародного проекту U4.01/14С «Комплексна оцінка безпеки майданчиків поводження з радіоактивними відходами, що експлуатується ДСП «Об’єднання «Радон» та проект ремедіації конкретних об’єктів» (Проект ІСЯБ: U4.01 14 C, Контракт на надання послуг INSC/2018/399-052).

Відтак, 22 жовтня 2020 р., у форматі онлайн-конференції, корпорація «Укратомприлад» провела чергову технічну нараду ключових та не ключових експертів Робочої групи проекту за участі міжнародних учасників консорціуму – технічних експертів проекту від  Brenk, DMT та Plejades.

Технічна нарада підбила підсумки роботи в рамках виконання Завдання 5 проекту U4.01/14С, а саме – усунення та розподіл зауважень Регулятора до Стандартного технічного рішення для вилучення РАВ та ремедіації майданчиків сховищ 5,6,7 Київської філії ДСП «Об’єднання РАДОН», а також – оновлення Стандартного технічного рішення щодо вилучення та кондиціонування для захоронення рідких радіоактивних відходів з «проблемних» сховищ РРВ Центрального виробничого майданчика, Одеської та Харківської міжобласних філій ДСП «Об’єднання «Радон». У ході дискусій експерти команди проекту окреслили основні напрямки роботи щодо поточних та майбутніх Завдань проекту для координації наступних кроків.

Робоча група експертів погодила дату проведення наради щодо розгляду результатів виконання Завдань проекту за участю широкого кола представників Бенефіціара, Кінцевого Користувача, Регулюючого органу (Держатомрегулювання), а також представників ЄК та офісу спільної підтримки проекту, JSO – 6 листопада 2020 року.

 

Отже, за результатами розгляду і обговорення наявних коментарів та зауважень Регулятора, домовленостей серед експертів проекту стосовно усунення останніх, актуальних Завдань пріоритетної важливості, успішно досягнуто головну мету технічної наради проекту –  чітке визначення наступних кроків для просування проекту. Планові технічні наради, ініціатором яких виступає Корпорація «Укратомприлад» та всі члени консорціуму, це дієвий інструмент забезпечення врахування думки кожного експерта і формування та реалізації кожної наступної Задачі проекту. Відтак, незважаючи на виклики сьогодення, до процесу організації і проведення спільних технічних нарад всі члени консорціуму (Укратомприлад, Brenk, DMT та Plejades) підходять з усією серйозністю.

Матеріали технічної наради від 22 жовтня 2020 р. увійшли в основу Пояснювальної записки, яку експерти формують у відповідь на зауваження Рискаудит щодо СТР сховищ ТРВ 5,6,7 Київської філії ДСП «Об’єднання РАДОН», яку згодом, у встановленому порядку, буде скеровано Бенефіціару та Кінцевому Користувачу та Регулюючому органу на розгляд та затвердження.

Нагадаємо, що загальними цілями даного проекту міжнародної технічної допомоги є:

  • Виконання комплексних оцінок безпеки для майданчиків чотирьох міжобласних філій ДСП «Об’єднання «Радон» – Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Харківської, а також  Київському промисловому майданчику, і визначення поточного стану «проблемних» сховищ;
  • Передача ДСП «Об’єднання «Радон» стійкої здатності до виконання оцінки безпеки, шляхом проведення кваліфікованого навчання для призначених фахівців Кінцевого Користувача, як в Україні, так і за кордоном;
  • Проектування заходів щодо реабілітації «проблемних» сховищ, розташованих на п’яти майданчиках Кінцевого користувача: розробка звіту з типовими технічними рішеннями, дорожньої карти реабілітації, необхідної проектної документації і обґрунтування безпеки та наступне погодження з Регулюючим органом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Show Buttons
Hide Buttons