Home ⁄ 2018

Оголошення про намір зміни тарифів на теплову енергію для споживачів Корпорації «Укратомприлад»

На виконання вимог наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 №390, Корпорація “Укратомприлад” інформує про намір перегляду діючих тарифів на теплову енергію.

Тарифи на теплову енергію для Корпорації “Укратомприлад” були встановлені рішенням сесії Остерської міської ради від 02.02.2018 №586 та діють до 01.01.2019 року.

Запропоновані тарифи на теплову енергію розраховані відповідно до ст. 20 Закону України «Про теплопостачання».

Зміна розміру тарифів для бюджетних установ та населення, що діють і запропоновані, представлено в таблиці:

Один. виміру Діючі з 01.02.2018 Запропоновані збільшення
Тариф на теплову енергію:
для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету грн./Гкал з ПДВ 1803,28 1820,92 0,98
для потреб населення грн./Гкал з ПДВ 1345,43 1346,69 0,09

Зауваження та пропозиції з питань, що стосуються зміни розміру тарифів приймаються на адресу Корпорації «Укратомприлад»: 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 152, оф. 224 або за телефоном (044) 501-61-78 включно до 11 січня 2019 року.

Мешканцям міста Остер точно в термін подано тепло

З 2015 року Корпорація «Укратомприлад», будучи учасником програми Державно-приватного партнерства (ДПП) з територіальною громадою м. Остер Чернігівської області з виробництва та постачання теплової енергії, виконала переоснащення місцевої котельні, встановивши у ній котли на твердому паливі і побудувавши нову ділянку теплотраси. В цьому році Корпорація успішно виконала всі необхідні заходи і програми для підготовки котельні та тепломереж міста до експлуатації в новому опалювальному сезоні 2018 – 2019.
Згідно з розпорядженням виконавчого комітету Остерської міської ради № 71-р від 12 жовтня 2018 року «Про початок опалювального сезону 2018-2019» і відповідно до вимог санітарно-температурних норм Корпорація «Укратомприлад» 16 жовтня 2018 р. розпочала подачу тепла в приміщення бюджетних організацій, шкіл, лікарень та житлового фонду м. Остер.
Нагадаємо, що в рамках підготовчих заходів Корпорацією «Укратомприлад» раніше були виконані наступні роботи:
– заміна 65 метрів старих мережевих труб;
– технічне обслуговування теплотраси (чистка колодязів, підтяжка болтових з’єднань, набивка ущільнень, тощо) та її гідравлічні випробування;
– водно-хімічне промивання котлів.

Корпорація «Укратомприлад» продовжує вивчення технологій для затвердіння РРВ.

 11 жовтня фахівці корпорації «Укратомприлад» спільно з колегами з компанії CHEMCOMEX (Чеська Республіка) взяли участь у засіданні Ради заступників головних інженерів атомних станцій України, у компетенції яких знаходяться питання поводження з РАВ. Засідання проходило на базі ВП ДП «НАЕК «Енергоатом» « Науково-технічний Центр» у м. Одесі.

Основною метою участі в засіданні була презентація технології, обладнання та досвіду проведення робіт з іммобілізації фільтруючих матеріалів і шламів з використанням геополімерної матриці компанії CHEMCOMEX. Фахівці атомних станцій високо оцінили досвід проведених робіт і розглянули можливість впровадження даної технології на АЕС України.

CHEMCOMEX – це чеська компанія, яка займається наданням комплексних інжинірингових послуг в області ядерної енергетики. У тому числі фахівцями CHEMCOMEX була розроблена і впроваджена технологія з затвердіння РРВ на атомних станціях Чехії, Угорщини та Словаччини.

У Кам’янському відбулися публічні семінари для персоналу проммайданчика колишнього ВО «ПХЗ»

25 вересня делегація Корпорації взяла активну участь у проведенні в м. Кам’янське Дніпропетровської області семінару з питань реалізації проекту Європейської Комісії «Екстрені заходи ліквідації аварійного стану проммайданчика колишнього уранового виробництва виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» (ВО «ПХЗ).

Це підприємство запущено в 1948 році і на його потужностях отримано уран для першої радянської атомної бомби і аж до 1991 року там витягувалися солі урану з уранових руд і їх концентратів, що доставлялися з республік СРСР, країн РЕВ, Франції та Іспанії. Особливістю об’єкту є те, що його діяльність проходила в обстановці особливої секретності і тільки в 2001 році з’явилася можливість отримати первинну інформацію щодо екологічної ситуації на майданчику. З тієї ж причини на сьогодні відсутня нормативно-технічна документація щодо поводження з радіоактивними відходами, утвореними за період його найбільш активної роботи і складованими в т.зв. хвостосховищі на території підприємства. При цьому перші такі сховища навіть не мали спеціального гідроізоляційного захисту і розташовувалися в заплаві Дніпра.

Таким чином, рік тому під егідою Європейської Комісії був запущений проект «Екстрені заходи ліквідації аварійного стану проммайданчика колишнього уранового виробництва ВО «Придніпровський хімічний завод». Фінансування проекту передбачено в обсязі 3,5 млн. євро, а для його реалізації був створений консорціум під егідою шведської фірми «Фасілія» («Facilia AB»), до складу якого включена корпорація «Укратомприлад».

Завданням проведеного у вересні семінару було досягнення однієї з ключових цілей зазначеного проекту ЄС, а саме – навчання працівників підприємств, розташованих на території колишнього ПХЗ, правилам, методам і засобам мінімізації шкідливого впливу на організм людини радіації, осередки якої й досі мають місце на проммайданчику колишнього ПХЗ. Лідируючим спікером заходу був ключовий експерт консорціуму «Фасілія» Ерік Хоуел, який окреслив важливість проекту, спрямованого, в першу чергу на забезпечення безпеки населення регіону.

Від корпорації «Укратомприлад» доповідачами на семінарі були експерти Сергій Томусяк і Олександр Пушкаш. У доповідях представників корпорації «Укратомприлад» було відзначено наявність унікального багаторічного досвіду практичної роботи фахівців Корпорації в сфері ядерної та радіаційної безпеки, в інжиніринговому супроводі масштабних і довгострокових проектів забезпечення ядерної безпеки територій, в першу чергу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Було підкреслено, що зазначені фактори стануть запорукою ефективної роботи всього Консорціуму, гарантією якісного виконання міжнародного проекту ЄС та, в кінцевому рахунку, досягнення цілей глобального поліпшення екологічної обстановки в одному з проблемних промислових регіонів України.

Корпорація “Укратомприлад” завершила підготовку до опалювального сезону в м. Остер

Корпорація “Укратомприлад” завершила виконання всіх необхідних заходів для підготовки котельні та тепломереж міста Остер до опалювального сезону 2018 – 2019. В рамках підготовчих заходів були виконані наступні основні роботи:

1) Проведена водно-хімічна промивка котлів
2) Виконано Технічне обслуговування теплотраси (чистка колодязів, підтяжка болтових з’єднань та часткова набивка сальникових ущільнень на засувках та інше)
3) Замінено 65 метрів старих мережевих труб
4) Проведені гідравлічні випробовування теплотраси
5) Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (манометрів, термометрів)

Наразі, перед початком опалювального сезону 2018-2019 р.р. всі вказані підготовчі роботи завершено, котельня та тепломережі готові до експлуатації.

 

Для довідки: Корпорація “Укратомприлад” є учасником програми Державно-приватного партнерства (ДПП) з територіальною громадою м. Остер Чернігівської області по виробництву та постачання теплової енергії. В рамках договору про спільну діяльність Корпорація виконала переоснащення котельні шляхом встановлення котлів на твердому паливі та побудувала нову діяльнку теплотраси.

 

14 вересня 2018 року відбувся Міжнародний екологічний форум

14 вересня 2018 року, працівники Корпорації «Укратомприлад» відвідали Міжнародний екологічний форум, організаторами якого виступили громадські організації “Живу в гармонії” та “Нова українська спільнота”.

Форум проводився з метою об’єднання представників держави, винахідників та науковців, промислових підприємств для обговорення питань охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів (будівництво очисних споруд повітря та води; ефективної переробки відходів; впровадження альтернативних джерел енергії; вирощування органічної продукції за доступною для населення ціною). За результатами дискусій визначалися орієнтири щодо економічно вигідних та інноваційних рішень у сталому розвитку по даній тематиці та, відповідно, залучення інвестицій для можливості реалізації прийнятих рішень.

 

Завдяки Діловій частині форуму представники Корпорації мали нагоду обговорити проблемні питання екології  з провідними експертами та ознайомитися з Програмами України, Канади, Японії, Німеччини. Особливо варто відмітити інформативні презентації інноваційних рішень та технологій потенційним клієнтам та інвесторам, що були представлені на Виставковій частині Форуму.

 

Форум надав можливість учасникам з перших уст дізнатися про нові розробки та рішення для збереження екології та продемонструвати свою продукцію та технології на території expo-зони і тим самим – налагодити відносини з представниками різних сфер бізнесу.

Проведення заходу було  приурочене до Міжнародного дня охорони озонового шару (International Day for the Preservation of the Ozone Layer).

4-6 вересня відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція “Безпека та ефективність атомної енергетики”

Представники Корпорації “Укратомприлад” прийняли участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції “Безпека та ефективність атомної енергетики” яка традиційно пройшла в Одеському політехнічному інституті і була присвячена реалізації стратегії розвитку атомно-енергетичного комплексу України в розрізі світових тенденції. Організаторами заходу стали ДП “НАЕК Енергоатом” та Одеський політехнічний інститут.
Основні питання, винесені на обговорення в ході конференції: стратегічні напрямки розвитку атомно-енергетичного комплексу України, перспективні шляхи вдосконалення ядерних технологій, сучасні методи діагностики та технічного обслуговування обладнання ЯЕУ,  підвищення ядерної та радіаційної безпеки, підготовка та підвищення кваліфікації фахівців підприємств ядерної енергетики України.

У роботі конференції взяли участь понад 160 учасників з 18-ти організацій, наукових закладів та установ в сфері використання ядерної енергії; серед них  представники Франції, Німеччини, Чеської республіки, Швеції, Норвегії, Туреччини та Всесвітньої асоціації операторів АЕС.

 

Конференція була приурочена  до 100-річчя заснування Одеського політехнічного університету. Вітаємо колектив та бажаємо успіхів у підготовці висококваліфікованих спеціалістів для атомної енергетики України!

 

Дякуємо організаторам за інформативну конференцію та високий рівень проведення заходу!

Представники Корпорації “Укратомприлад” відвідали Запорізьку АЕС

Запорізька АЕС

Одним із напрямків діяльності Корпорації “Укратомприлад” є проведення досліджень і розробка технологій в області поводження з радіоактивними відходами (РАВ). У даному напрямку рідкі радіоактівні відходи (РРВ) особливо складні в обробці та потребують розвиненої наукової і технічної бази. Для роботи з ними потрібно володіти достатнім досвідом та компетенціями.
Для ознайомлення з існуючими технологіями поводження з РРВ фахівці Корпорації “Укратомприлад” відвідали Запорізьку АЕС. Вони ознайомилися з особливостями поводження з РРВ на ЗАЕС, обговорили переваги і проблемні питання щодо поводження з РАВ.

Для довідки. На ЗАЕС побудований і готується до промислової експлуатації комплекс з переробки (КП) РАВ в повній відповідності з нормативною базою України та відповідає сучасному науково-технічному рівню. КП РАВ забезпечить весь комплекс робіт з подальшою можливістю передачі РАВ на остаточне зберігання.

Представники Корпорації “Укратомприлад” відвідали АЕС Дуковани (Чехія)

У світовому енергетичному співтоваристві особливо актуальним є питання поводження з рідкими радіоактивними відходами (РРВ), оскільки їх безпечне і довгострокове зберігання повинно мати під собою міцну науково-технічну базу. Поводження з РАВ – один з ключових напрямків діяльності Корпорації “Укратомприлад”. Активна взаємодія з партнерами сприяє підвищенню якості робіт і розробці інноваційних рішень в галузі.

В рамках розвитку даної сфери, в період з 01.07 по 04.07.2018 було організоване відрядження представників Корпорації “Укратомприлад” в компанію “Chemcomex” (Чехія) для ознайомлення з розробками щодо впровадження технологій в області переробки РРВ. Ознайомитися з роботою компанії і вивчити особливості зсередини, співробітники Корпорації змогли завдяки наданій можливості вживу спостерігати процес переробки РРВ на АЕС “Дуковани”. В ході зустрічі обговорювалися питання дослідження і розробки нових методів переробки та поводження з РРВ.

Корпорація “Укратомприлад” вдячна представникам компанії “Chemcomex” за інформативну і продуктивну зустріч.
Сподіваємося на подальшу співпрацю.

Корпорація «Укратомприлад» готова до реалізації чергового проекту Європейської комісії

10 лютого 2018 року було оголошено тендер Європейської комісії по проекту «Комплексний аналіз безпеки об’єктів по поводженню з радіоактивними відходами, які здійснюються Державною корпорацією «Українське державне об’єднання «Радон» і проектування реабілітації для конкретних проблемних об’єктів (U4.01 14C)». Тендерна пропозиція консорціуму в складі: Корпорації «Укратомприлад», Brenk Systemplanung GmbH (лідер Консорціуму), PLEJADES GmbH і DMT GmbH було гідно оцінено експертами Європейської комісії і набрало максимальну кількість балів.

    За результатами оцінки 05 липня 2018 р. лідер консорціуму Brenk Systemplanung GmbH отримав запрошення для підписання контракту на реалізацію проекту.

   Даний проект спрямований на розробку технічних рішень для вилучення рідких і твердих радіоактивних відходів (РАВ) та реабілітацію проблемних сховищ. Також передбачається проектування тимчасової (мобільної) будівлі, яка буде розміщена над кожним сховищем, щоб ізолювати його від навколишнього середовища на час вилучення РАВ. Реалізація проекту передбачена на 3 роки, фінансування буде здійснюватися Європейською комісією.

   Корпорація «Укратомприлад» має досвід успішної співпраці з компаніями-членами Консорціуму і очікує плідної роботи над новим проектом.

Show Buttons
Hide Buttons