Home ⁄ 2023

Відгук про успішне завершення проєкту з компанією TetraTech ES, Inc.

    Корпорація «Укратомприлад», виступаючи Лідером Консорціуму «Тепло-Експрес», до складу якого входять провідні українські компанії ТОВ «Монастирищенський котельний завод «Енергетик», ТОВ «АТОНМАШ», ТОВ «НАВІТАС», ТОВ «АРГУС-СЕРВІС», ТОВ «ПРОСПЕЦІНЖИНІРИНГ», успішно завершила Контракт щодо підвищення енергетичної безпеки України. Даний проєкт виконувався за посередництвом міжнародного постачальника консалтингових інженерних послуг Tetra Tech, Inc., за підтримки USAID.

    Контракт передбачав виробництво та поставку блочно-модульних твердопаливних  котельних у кількості 31 шт., до міст України: Запоріжжя, Кропивницький, Миколаїв, Одеса, Львів, Чернігів, Суми, Луцьк  та Полтава.

 

Відгук про успішне завершення проєкту з компанією TetraTech ES, Inc

 

    У заплановані календарним планом стислі терміни, виробниками повністю виконані головні вимоги Технічної специфікації до Проєкту, роботи успішно прийняті Кінцевим Користувачем. В Умовах сьогоденного воєнного часу та дефіциту електроенергії виконання контракту є дуже актуальним для забезпечення теплопостачання населення України, надасть доступ до надійних, стійких, економічно-ефективних і сучасних джерел енергії, як в нормальних умовах, так і в умовах особливого або надзвичайного стану.

Корпорація «Укратомприлад» продовжує сприяти безпечному перевезенню радіоактивних матеріалів з допомогою високотехнологічного ПКТІВ-120Н

    В рамках  міжнародної технічної допомоги Україні з нерозповсюдження ядерної зброї, яку реалізовано за контрактом з Комісаріатом атомної енергії Франції, корпорація «Укратомприлад» виконала розробку конструкторської документації, здійснила розрахунки радіаційного захисту та механічної міцності, забезпечила виготовлення та сертифікацію партії комплектів пакувальних транспортних ПКТІВ-120Н, призначених для безпечного перевезення  автомобільним транспортом радіоактивних матеріалів, зокрема, відпрацьованих високоактивних джерел іонізуючого випромінювання з радіонуклідами Cs-137 і Sr-90.

    Виробником ПКТІВ-120Н  є ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом», м Енергодар, Запорізької області.

    Користувачем цих комплектів пакувальних транспортних є на цей час ДК «УкрДо «Радон».

    В звязку із закінченням терміну дії сертифікату про затвердження конструкції         ПКТІВ-120Н наприкінці грудня 2022 р. з боку ДК «УкрДО «Радон» надійшло  замовлення до корпорації «Укратомприлад» щодо сприяння продовження  терміну дії цього сертифікату.

    Корпорація «Укратомприлад» звернулася до Держатомрегулювання України в установленому законодавством України порядку з проханням щодо продовження  терміну дії  вказаного сертифікату.

    За регультатами перегляду Держатомрегулюванням України наданих корпорацією «Укратомприлад» пакету документів 8 березня 2023 р. термін дії Сертифікату № 071, розпізнавальний знак сертифікату UA/071/B(U), серійні номери ПКТІВ-120Н №002, №003, №004, №005, про затвердження конструкції пакувального комплекту транспортного для перевезення радіоактивних матеріалів продовжено  до 8 лютого 2028 р.

    ПКТІВ-120Н склададється із захисного контейнера та охоронної тари, що позначено на малюнку нижче.

 

Загальний вигляд комплекту ПКТІВ-120Н   Комплект ПКТІВ-120Н у тарнспортному положенні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Загальний вигляд комплекту ПКТІВ-120Н                                      Комплект ПКТІВ-120Н у тарнспортному положенні

 

    У разі зацікавленості щодо конструкції, основних технічних характеристик ПКТІВ-120Н та активності відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання, що дозволяється в ньому до перевезення,  пропонуємо звертатися  за телефоном: 044-5016178, e-mail info@uap.kiev.ua.

Продовження дії сертифікатів ISO 14001 та ISO 45001

Відповідно до вимог ISO 14001 та ISO 45001 у квітні 2023 року, львівською аудиторською компанією ТОВ “Ейч. Бі. Пі. Ай. Компані” від імені компанії  QUAY AUDIT UK LIMITED було проведено перші планові наглядові аудити та продовження дії сертифікатів ISO 14001 та ISO 45001 ще на один рік, а саме: до 27 квітня та  28 квітня 2024 року. 


Надані сертифікати підтверджують відповідність діяльності корпорації «Укратомприлад» з виготовлення, монтажу, ремонту та технічного обслуговування приладів та систем для вимірювання та моніторингу; проєктуванню та монтажу тепло генеруючих об’єктів ; діяльності з поводження з радіоактивними відходами вимогам ISO 14001 та  ISO 45001.
Корпорація успішно та невпинно проваджує діяльність за профілем своєї діяльності.

 

Корпорація «Укратомприлад» взяла участь у Восьмій Міжнародній конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2023

    Корпорація «Укратомприлад» взяла участь у Восьмій Міжнародній конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2023», яка відбулась впродовж  27-28 квітня 2023 року. Тема заходу та докладів були спрямовані на важливий сегмент суспільства та розвитку світлого майбутнього, а саме :«Ядерна енергетика: виклики війни».

    Науковці та практики дискутували та обмінювалися досвідом щодо подальшого розвитку  атомної енергетики в Україні, зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, в тому числі, в умовах довготривалих воєнних дій на території України.

 

    Від корпорації Укратомприлад, з професійним та детальним докладом було здійснено презентацію проєкту «Концепція звільнення радіоактивних матеріалів від регулюючого контролю на діючих АЕС України» (Сергій Томусяк).

сертифікат Томусяк

    За результатами INUDECO 2023 планується випустити збірник з докладами та тезами доповідачів. Через виснажливі воєнні дії на території України, конференція відбулася у режимі онлайн.

    Учасники та організатори онлайн конференції високо оцінили змістовність доповідей, актуальність розглянутих питань INUDECO 2023.

 

Корпорація «Укратомприлад» завершила основні контрактні зобов’язаня перед компанією TetraTech ES, Inc.

    Друга половина квітня 2023 року ознаменувалася для Корпорації «Укратомприлад» завершенням основних контрактних зобов’язань перед компанією TetraTech ES, Inc. 

    В період часу з 17 квітня 2023р. по 27 квітня 2023р. були доставлені від підприємств-виробників та офіційно передані Реципієнтам (Кінцевим користувачам) ще 12 мобільних котелень у наступних обласних центрах:

–          (м. Львів) → 1 мобільна котельня потужністю 300 кВт

 

 мобільна котельня потужністю 300 кВт

 

–          (м. Луцьк) → ще 3 мобільні котельні додатково до 2-х раніше поставлених:

1шт. × 200 кВт і  2шт. × 300 кВт

 

–          Обласне комунальне підприємство “Миколаївоблтеплоенерго” (м. Миколаїв) →

3 мобільні котельні: 1шт. × 350 кВт і  2шт. × 500 кВт.

 

–          Комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» (м. Одеса)  →

3 мобільні котельні: 1шт. × 200 кВт і  2шт. × 500 кВт.

 

–          Місто Суми: 1 шт. × 400 кВт  і 1 шт.

 

Обласний спеціалізований будинок дитини - 400 кВт

Обласний спеціалізований будинок дитини – 400 кВт

 

Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань - 200 кВт

Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань – 200 кВт

 

–          Запорізька міська рада (м. Запоріжжя)  → ще 2 котельні по 1300 кВт до раніше поставлених.

Загальна кількість виготовлених в рамках контракту і доставлених в 9 обласних центрів України мобільних котелень становить 31 шт., з них 12 – в місто Запоріжжя.

 

Участь Корпорації «Укратомприлад» в конференції «Укртеплокомуненерго»

    Наприкінці квітня 2023 року Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго» провела науково-практичну конференцію на тему «Підсумки проходження опалювального сезону 2022-2023 рр. в умовах дії воєнного стану» в файному місті Тернополі.

    До участі було запрошено представників підприємств теплокомуненерго зі всієї України, профільного міністерства та бізнесу, який безпосередньо працює з цією тематикою (постачальники котлів, пальників, елементів комунікацій та автоматизації).

    Серед останніх приймала участь і Корпорація «Укратомприлад» з пропозицією будівництва додаткових джерел тепла на альтернативному паливі. Корпорацією були презентовані три типи таких джерел. Перші – це блочно-модульні, контейнерного типу, повністю укомплектовані усім необхідним для автономної роботи котельні на твердому паливі (дровах) з ручним завантаженням. Вони повністю виготовляються та комплектуються в заводських умовах та постачаються замовнику в практично в готовому до експлуатації вигляді на автомобільному низько-рамному транспорті.

 

блочно-модульні, контейнерного типу котельні

 

    Другою пропозицією корпорації було постачання виробів власної розробки МАГТ. Модульні альтернативні генератори тепла (МАГТ) відрізняються від попередніх тим, що поставляються споживачу з елементів, виготовлених на заводі, в розібраному стані, вага кожного з яких (окрім теплогенератора) не перевищує 120 кг, задля можливості виконання її монтажу БЕЗ залучення додаткових під ’ємних механізмів. Сам теплогенератор являє собою запатентований котломодуль, в якому компактно розташовані усі необхідні елементи котельні – котел, насоси, гідравлічна група, автентична система аварійного гасіння палива в топці котла та бак запасу теплоносія. До речі, в якості теплоносія в цьому варіанті використовується незамерзаюча рідина, тому МАГТ може легко розташовуватися на зовні та чекати своєї черги для експлуатації при будь-яких (в нашому регіоні) від’ємних температурах. Даний тип джерел тепла також працює на дровах з ручним завантаженням.

 

МАГТ

 

    Третьою нашою пропозицією було постачання блочних автоматизованих котельних на трісці тепловою потужністю від 1-го до 5-ти мегаватт в повному комплекті, який включає котельні модулі, гідравлічну обв’язку, системи димовидалення з очисткою димових газів та системи складання та подачі палива.

 

блочні автоматизовані котельні на трісці

Корпорація «Укратомприлад» планомірно продовжує реалізацію укладеного в січні цього року контракту з американською компанією “Tetra Tech Inc.”

Раді повідомити, що Корпорація «Укратомприлад» у складі Консорціуму «Тепло-Експрес» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) планомірно продовжує реалізацію укладеного в січні цього року контракту з американською компанією “Tetra Tech Inc.” щодо підвищення енергетичної безпеки нашої держави шляхом організації вітчизняного виробництва та постачання до 9 областей України твердопаливних котелень (всього 31). 

Так, за останні два тижні наш Консорціум передав кінцевим споживачам блочно-модульні котельні:

–        м. Суми, Обласний спеціалізований будинок дитини – 400 кВт

 

м. Суми, Обласний спеціалізований будинок дитини - 400 кВт

 

–        Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань – 200 кВт

 

Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань - 200 кВт

 

–        м. Кропивницький (Теплокомуненерго, 400 кВт)

 

м. Кропивницький (Теплокомуненерго, 400 кВт)

 

–        Львів (Теплокомуненерго, 300 кВт)

 

Львів (Теплокомуненерго, 300 кВт)

 

–        Волинщина (селища Жидачин та Шепель):

 

Волинщина (селища Жидачин та Шепель)

Волинщина (селища Жидачин та Шепель)

 

Волинщина (селища Жидачин та Шепель)

 

 

Цілу низку котелень різної потужності успішно доставлено у м. Запоріжжя (10 котелень)

 

Цілу низку котелень різної потужності успішно доставлено у м. Запоріжжя (10 котелень)

Цілу низку котелень різної потужності успішно доставлено у м. Запоріжжя (10 котелень)

Цілу низку котелень різної потужності успішно доставлено у м. Запоріжжя (10 котелень)

Цілу низку котелень різної потужності успішно доставлено у м. Запоріжжя (10 котелень)

Цілу низку котелень різної потужності успішно доставлено у м. Запоріжжя (10 котелень)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Окремо дякуємо нашим партнерам – членам Консорціуму: ТОВ «Монастирищенський котельний завод «Енергетик», ТОВ «Атонмаш», ТОВ «Навітас», ТОВ «Проспецінжиніринг» та ТОВ «Аргус-Сервіс».

Працюємо на Перемогу далі!

Корпорація «Укратомприлад», виступаючи Лідером Консорціуму «Тепло-Експрес», успішно реалізує Контракт щодо підвищення енергетичної безпеки України

          Корпорація «Укратомприлад»,  виступаючи Лідером Консорціуму «Тепло-Експрес», до складу якого входять провідні українські компанії:

      –   ТОВ «Монастирищенський котельний завод «Енергетик»,

      –   ТОВ «АТОНМАШ»,

      –   ТОВ «НАВІТАС»,

      –   ТОВ «ПРОСПЕЦІНЖИНІРИНГ»,

      –   ТОВ «АРГУС-СЕРВІС»,

успішно реалізує Контракт щодо підвищення енергетичної безпеки України.

     Контракт між Tetra Tech та Корпорацією «Укратомприлад», який підписано 03 січня 2023р., передбачає виробництво та поставку блочно-модульних твердопаливних  котельних у кількості 31 шт. в обласні центри України: Запоріжжя, Кропивницький, Миколаїв, Одеса, Львів, Чернігів, Суми, Луцьк  та Полтава.

         Даний проєкт виконується за посередництвом міжнародного постачальника консалтингових інженерних послуг Tetra Tech, Inc., за підтримки USAID.

 

USAID

 

У заплановані календарним планом стислі терміни, виробниками повністю виконані головні вимоги Технічної специфікації до проєкту, а саме:

  • обладнання має бути сертифіковане в Україні на основі відповідних сертифікатів
  • вид палива – дрова, торф, деревні брикети, вугілля;  
  • подача палива – ручна,
  • ефективність – не менше 80%;
  • вимірювання (облік) – теплова енергія, вода;
  • автоматизація – частково автоматизований;
  • контроль параметрів котла – візуальний.

 

       Умови контракту виконуються в узгоджені із Замовником і Кінцевими користувачами строки.

 

Консорціуму «Тепло-Експрес»

 

       Станом на 30 березня 2023 р.  виготовлені українськими компаніями котельні вже доставлені на майданчики в м. Луцьк – 2 котельні потужністю 1300 кВт (пологовий будинок і школа).

 

котельні потужністю 1300 кВт

 

Згодом в Луцьк будуть доставлені ще три менш потужні котельні – 200 кВт та 2 шт. по 300 кВт відповідно.

 

Станом на 05 квітня 2023р. 3 (три) модульні мобільні котельні потужністю по 600 кВт успішно доставлені в м. Полтава.

 

модульні мобільні котельні потужністю по 600 кВт

 

           Корпорація «Укратомприлад» паралельно проводить приймання готових котелень на виробничих майданчиках українських заводів-виробників перед їх відправкою Кінцевому отримувачу, зокрема в таких містах, як Коростень, Монастирище, Черкаси та Кам’янське. 

         В Умовах сьогоденного воєнного часу та дефіциту електроенергії виконання контракту є дуже актуальним для забезпечення теплопостачання населення України, надасть доступ до надійних, стійких, економічно-ефективних і сучасних джерел енергії, як в нормальних умовах, так і в умовах особливого або надзвичайного стану.    

 

Нові виклики в опаленні об’єктів соціальної інфраструктури – нові рішення

Військова агресія росії створила руйнування та проблеми опалення навчальних закладів, лікарень, садочків.  Відсутність електричної енергії та природнього газу– це факти які супроводжували  опалювальний сезон 2022-2023 років.  

       Об’єкти соціальної інфраструктури характерні  малим споживанням теплової енергії (100 – 1000 кВт), що в свою чергу надає хорошу можливість заміни природнього газу місцевим біопаливом, а також локального аварійного забезпечення електроенергією за допомогою мобільних генераторів.

       До кінця 2022 року соціальну інфраструктуру: гімназію, дитячий садочок і амбулаторію в с. Озера, Гостомельської об’єднаної територіальної громади,  Київської області по вулиці Шевченко 7б опалювала газова котельня потужністю 200 кВт.

       В грудні 2022 року,  за рішенням Гостомельської військової адміністрації  і договором з корпорацією «Укратомприлад» , проведена реконструкція системи опалення шляхом підключення до існуючої тепломережі модуля альтернативної генерації тепла (МАГТ) теплогенератора     ТМ-100-T-00-ГТ/A потужністю 99 кВт на дровах (1 черга будівництва), у 2023 року буде встановлений ще один  теплогенератор  ТМ-100-T-00-ГТ/A (2 черга будівництва) для досягнення загальної потужності котельні – 198 кВт.

ТМ-100-T-00-ГТ/A

       Саме цей український виріб відрізняється своєю унікальною структурою, яка найбільш оптимально відповідає вимогам даного проєкту. А саме максимально компактними розмірами (як для своєї потужності) – 990 х 3200 х1750 мм з урахуванням наявності повної обв’язки теплогенератора (насоси, теплообмінники, розширювальні баки, блок ХВО, бак запасу теплоносія, гідравлічні вузли, автоматика, системи безпеки та аварійної зупинки котла).   В якості теплоносія у внутрішньому контурі  теплогенератора  використовується незамерзаюча рідина – антифриз, що дозволяє встановлювати його в умовах навколишнього середовища  під навісом.

 

Фото № 1. Теплогенератор в селі Озера у відкритому навколишньому середовищі під навісом, підключений до діючої  тепломережі разом  з газовою  котельнею.

Теплогенератор в селі Озера

 

Фото № 2. Теплогенератор  ТМ-100-T-00-ГТ/A потужністю 99 кВт

ТМ-100-T-00-ГТ/A потужністю 99 кВт

       В теплогенераторах ТМ-100-T-00-ГТ/A можуть використовуватися поліна дров  в діаметрі до 30 см. та довжиною 70 см., що забезпечує тривалий режим горіння та хорошу теплоємність горіння.

 

Фото № 3. Теплогенератор з повною загрузкою дров

Теплогенератор з повною загрузкою дров Теплогенератор з повною загрузкою дров

 

 

 

 

 

 

 

       Для забезпечення енергонезалежності і стабільності теплопостачання передбачений генератор електроенергії на 2-х видах палива: бензин та зріджений газ.

 

Фото 4. Генератор електроенергії на 2-х видах палива: бензин та зріджений газ

Генератор електроенергії на 2-х видах палива

       Таким чином, соціальні об’єкти:  гімназія, дитячий садочок, амбулаторія  на вулиці Шевченко 7б  мають 2 джерела опалення: газову котельню та котельню на дровах.

 

Порівняльний техніко-економічний розрахунок показників ефективності вироблення теплової енергії  на природньому газу і біопаливі (дрова) свідчить:

  1. Вартість палива (дров) на виробництво 1 Гкал. теплової енергії буде нижче ніж вартість природнього газу в 1,95 разу і в перерахунку на річне споживання теплової енергії дозволить отримати економію бюджетних коштів  в 307 700 грн.
  2. Використання в комплекті модуля  генерації тепла ТМ-100-T-00-ГТ/A генератора  електроенергії на 2-х видах палива: бензин та зріджений газ забезпечують енергонезалежність та стабільність теплопостачання.
  3. Заготівля місцевої деревини створює нові робочі місця і використовує трудові ресурси громади, що збільшує надходження податків в місцевий бюджет.
Show Buttons
Hide Buttons